Jaką świece komunijną wybrać?

Jaką świece komunijną wybrać?

Każde dziecko, które przystępuje do I komunii świętej, powinno posiadać ze sobą świecę komunijną. Wśród wielu produktów na rynku, obecnie najchętniej wybierane są świece komunijne ręcznie robione. Zawdzięczają one swoją popularność unikatowym zdobieniom dobieranym specjalnie na tę okazję. Świeca komunijna to jedna z najważniejszych pamiątek z pierwszej komunii, a więc warto zadbać, aby była pięknie przystrojona. Ręczne wykonanie pozwala na stworzenie niemal dowolnej dekoracji.

Piękne komunijne zdobienia

Świece komunijne najczęściej zdobione są różnymi symbolami religijnymi. Popularną dekoracją jest również kryza czyli stroik, który może przybierać m.in. formę wianka lub kokardki oraz profitka, która chroni przed spływającą stearyną. Obecnie tego typu ozdoby najczęściej wykonane są na elastycznym druciku, dzięki któremu można regulować stroiki tak, aby dobrze utrzymywały się na świecy. Najczęstszymi motywami religijnymi na świecach komunijnych i innych dekoracjach są:

  • Kielich z hostią

  • Winorośl

  • Kłos

  • Chleb

  • Krzyż

Wybrane symbole nie są przypadkowe, ponieważ mają szczególny związek z Eucharystią. Najpopularniejszym kolorem do ozdoby świecy komunijnej ręcznie robionej jest złoty.

Co symbolizuje świeca komunijna?

Świeca komunijna nabiera znaczenia sakralnego w momencie, kiedy jest odpalona. I komunia święta to drugi sakrament, podczas którego przyjmującym zapala się świecę. Pierwszym jest chrzest i oznacza zapalenie światła wiary w duszy. Podczas kolejnych sakramentów, które przyjmują katolicy, świeca jest stale pojawiającym się elementem. Światło świecy w każdym z nich ma symbolizować boską opatrzność.

Dekoracje na komunię

I komunia święta wymaga wiele przygotowań, zarówno po stronie dziecka, jak i rodziców. Wybór świecy komunijnej oraz innych akcesoriów potrzebnych do przyjęcia sakramentu to jedynie kropla w morzu. Po uroczystości w kościele, najczęściej odbywa się rodzinny obiad lub przyjęcie, których organizacja leży zazwyczaj po stronie rodziców. W tym wypadku znaczenie ma nie tylko dobranie odpowiedniego menu, ale również wybór dekoracji pasujących do uroczystości. Komunijny stół można przyozdobić organzą i tasiemkami, świecami dekoracyjnymi, różnego rodzaju girlandami, a całość dopełnią piękne serwetki. Świece dekoracyjne ręcznie robione oraz ozdoby na komunię są dostępne w naszym sklepie, a ich ceny pozwolą na przygotowanie wspaniałej uroczystości bez dużego wkładu finansowego.

Menu

Zawartość schowka

Brak produktów

Zobacz schowki